دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

کاربرد سرعت گیر

در دهه های اخیر به دلیل افزایش خودروها در شهرهای بزرگ و کوچک ، تجهیزات حفظ امنیت در امر عبور و مرور و حمل و نقل یکی از مسائل مورد اهمیت شده است و کاربرد سرعت گیر را دارای مفهوم کرده است.

از جمله تجهیزاتی که می تواند در کاهش سرعت خودروها نقش موثری داشته باشد سرعت گیر ها یا سرعت کاه ها می باشند.

کاربرد سرعت گیر

روش عملکرد سرعت گیر

فرقی ندارد سرعت‌گیر از چه جنسی تولید شده باشد و در مسیر نصب شده باشد عملکرد همه آنها به این صورت است که در مسیر عبور و مرور نصب می شود و رانندگان خودرو ها با دیدن آن با دیدن علائم هشدار دهنده از سرعت خود می کاهند.

در طراحی سرعت گیر ها به این مسئله دقت شده است که موجب انحراف خود را از مسیر نشوند و تنها منجر به کاهش سرعت خودرو شوند.

شاید در دید عمومی این نکته در سرعت گیرها به نظر برسد که آنها باعث آسیب رسانی به جلوبندی خودرو میشوند، اما ذکر این نکته لازم است که سرعت گیر ها به هیچ عنوان آسیبی به خودرو وارد نمی‌کند و تنها حفظ امنیت خودرو و سرنشینان و بیان پیاده را به عهده دارند.

سرعت گیر ها در کجا نصب می شوند؟

سرعت گیر ها عموماً در معابر نزدیک به چهار راه ها و یا خیابان‌های فرعی نصب می‌شوند.

این مسئله که سرعت گیر در چه مکانی نصب شود توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و بر اساس بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده اعلام و پیمانکاران سرعت گیرها را در محل های مورد نظر پلیس راهنمایی و رانندگی نصب می‌کند.

انوع سرعت گیر

  • سرعت گیر لاستیکی
  • سرعت گیر پلاستیکی
  • سرعت گیر آسفالتی

سرعت گیر های آسفالتی در قدیم و پیش از تولید سرعت گیر های پلاستیکی و لاستیکی در معابر نصب می شدند.
متاسفانه سرعت گیرهای آسفالتی به دلیل این که در همان محل و توسط کارگران ساخته می‌شدند از استانداردهای لازم برخوردار نبودند و علاوه بر عدم استاندارد بودن این سرعت گیرها، آنها از دید خوبی برای رانندگان برخوردار نبودند.

مزایای سرعت گیرهای لاستیکی و پلاستیکی

  • اندازه استاندارد و مناسب
  • نصب سریع و آسان
  • استفاده از رنگ هایی که برای رانندگان جلب توجه می کند

رنگ به کار رفته در تولید این صورت محصول ها در معرض آفتاب و یا حرکت اتومبیل ها از روی آن کمرنگ نمی شود و خاصیت خود را از دست نمی‌دهد.

واقعیت این است که قابلیت تعویض سریع و آسان قطعات سرعت گیرهای لاستیکی و پلاستیکی یکی از عمده مزایای این محصول می باشد در صورتی که در معبری تکه ای از آسفالت سرعت گیر های آسفالتی دچار ایراد شود زمان، هزینه، نیروی کارگری، مصالح و ماشین آلات زیادی نیاز است تا آن قسمت ها ترمیم شود اما ترمیم سرعت گیرهای لاستیکی و پلاستیکی به این صورت نیست و این امر به آسانی و سرعت انجام می گیرد.

برای سفارش سرعت گیرهای لاستیکی و پلاستیکی تنها لازم است با همکاران ما در شرکت رها ترافیک تماس به من آورده و ما به شما ضمانت می دهیم در اسرع وقت محصولی با کیفیت و قیمت رقابتی را در اختیار شما قرار دهیم.

پاسخ بدهید