دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

علائم ترافیکی

رها ترافیک (آسیا ویژن) > علائم ترافیکی

علائم ترافیکی

علائم راهنمایی و رانندگی یا تابلوهای ترافیکی یا علائم و نشان‌های جاده‌ایی، نمادهایی هستند که در کنار خیابان‌ها یا در بالای جاده‌ها و بزرگراه‌ها به منظور اطلاع‌رسانی ترافیکی به راننده‌ها و عابرین نصب شده‌اند را علائم ترافیکی گویند .

در هشت دهه گذشته با توجه به روند رو به افزایش خودروها، جاده‌ها و ترافیک شهری، این نمادها و علائم ترافیکی بیشتر، متنوع تر و کاراتر شده‌اند. شماری از کشورها با ساده‌تر کردن و استاندارد کردن هر چه بیشتر علائم ترافیکی، مشکل جهانگردان و تاجران را در این زمینه حل کرده و امنیت رفت و آمد ترافیکی را بالاتر برده‌اند. بر اساس پیوندنامه‌های بین‌المللی برخی علائم ترافیکی به جای استفاده از واژه‌ها به صورت نگاره‌های نیمرخ هستند. این قبیل نمادهای ترافیکی نخست در قاره اروپا ایجاد شده و گسترش پیدا کرد. سپس همین علائم ترافیکی در بسیاری از کشورها با تفاوت‌ها و شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

گاردریل

تابلو ال ایی دی

تابلو معابر و اماکن

سرعتگیر لاستیکی

گل میخ پلاستیکی

چراغ راهنمایی

استوانه ایمنی

جداکننده پلاستیکی

بشکه ایمنی

تابلو مثلث ترافیکی

مانع ترافیکی

تجهیزات کنترل ترافیک

مخروط ترافیکی

آینه محدب ترافیکی

چشم گربه ای ترافیکی

سرعتگیر پلاستیکی

تابلوهای راهنمایی و رانندگی

گل میخ سولار

نیمکت پارکی

سطل زباله پارکی

دستگاه بدنسازی

تابلو های اطلاعاتی

تابلو سولار

تابلو دایره ترافیکی

پایه چراغ

مخزن شن و نمک

ضربه گیر لاستیکی ستون

اهمیت علائم ترافیکی

علائم راهنمایی و رانندگی یا تابلوهای ترافیکی یا علائم و نشان‌های جاده‌ایی، نمادهایی هستند که در کنار خیابان ها یا در بالای جاده ها و بزرگراه ها نصب میشوند علائم ترافیکی اغلب اطلاعات مهم ترافیکی را به رانندگان انتقال می دهد.

برای اطمینان از دید در شرایط شب و یا کم نور،علائم ترافیکی باید مطابق با حداقل استانداردهای بازتاب ریزی ناشی از دستورالعمل در دستگاه های کنترل ترافیکی یکنواخت (MUTCD) باشد. در میان همه روش های ارزیابی (بازرسی شبانه بصری، اندازه گیری سطح رهبری) و روش های مدیریت(عمر مورد انتظار) در MUTCD مشخص شده است. در ادبیات فعلی، تحقیقات کمی در مورد برنامه جایگزینی علائم ترافیکی وجود دارد.