دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

امروزه استفاده از تابلوهای ترافیکی به عنوان معرف و یا نشان دهنده مفهومی به انسان است. تابلوهای ترافیکی یکی از مهمترین و کاربردی ترین علائم هشداری در جاده ها و سایر معابر هستند. این علائم ترافیکی در آیین نامه ها به حدی دارای اهمیت است که بیشترین سؤال ها در آزمون رانندگی مربوط  به همین مطلب است. استفاده از تابلو ترافیکی بسیار با سابقه تر از سایر تجهیزات ترافیکی شهری و جاده ای بوده و وجودش در جاده ها و مسیرهای پر پیچ و خم و نا آشنا، بسیار ضروری است. برای این که در شهرها و یا جاده های هر کشور بتوان با خودرو به سادگی تردد نمود نیاز به اطلاعات درباره چگونگی وضعیت جاده ها و یا خیابان ها است. ما در این مقاله سعی در تعریف، ذکر مزایا،  طریقه ساخت و جنس تابلوهای ترافیکی داشته ایم. پس با رها ترافیک همراه باشید.

تابلو ترافیکی چیست؟

یکی از مهم‌ترین علائم هشدار دهنده در جاده‌ها تابلوهای ترافیکی است که قدمت استفاده از آن‌ها از سایرتجهیزات ترافیکی شهری  و جاده‌ای بیشتر است. تابلوهای جاده ای جهت هدایت صحیح رانندگان در تمامی جاده ها چه درون شهری و چه برون شهری نقش آفرینند. وجود مسیرهای پر پیچ و خم در جاده‌ها نشان دهنده ضرورت وجود تابلوهای جاده‌ای برای مشخص نمودن مسیر است. تابلوهای ترافیکی نیز از مهم ترین نوع تابلوها در معرفی و نشان دادن راه ها و مسیرها در جاده ها می باشند.  در بسیاری از موارد به‌دلیل نبود تابلوهای هشدار دهنده، خودرو از مسیر منحرف و دچار حادثه شده است. ابعاد، شکل و حتی رنگ این تابلوهای ترافیکی همگی معرف نکته است.

جنس تابلوهای ترافیکی چیست

تابلوهای ترافیکی  باید طوری طراحی شوند که شبانگاهان برای رانندگان و عابرین پیاده قابل رویت باشند. جنس و مواد به کار رفته در تابلوهای ترافیکی بسیار مهم است. زیرا یک تابلوی ترافیکی استاندارد دچار زنگ زدگی نمی شود و عمر طولانی دارد. اما اگر ماده اولیه بکار رفته درآن نامرغوب یا نامناسب باشد، پس از مدت کوتاهی به رطوبت واکنش نشان داده و زنگ می زند. متاسفانه تابلو های زیادی در سطح شهر مشاهده می‎شود که علامت یا کلمات حک شده بر روی آن ها پاک یا کمرنگ شده است. در صورتی که یکی از استانداردهای ساخت تابلوی ترافیکی خوانا و بزرگ بودن علائم و کلمات تابلو می باشد. جنس تابلو و رنگ بکار رفته بر روی آن، باید به شکلی باشد که به راحتی کم رنگ و یا پاک نشود.

تفاوت جنس تابلو ترافیکی متناسب با شرایط محیط جوی

متریال استفاده شده در تابلوهای ترافیکی متفاوت است. اما تمام متریال ها دارای ویژگی دوام و استقامت زیاد هستند. جنس  ساخت تابلوهای ترافیکی ممکن است که گالوانیزه ساده، گالوانیزه لبه دار، الکترواستاتیک، آلومینیوم ساده و یا آلومینیوم لبه دار باشد. حتی جنس تابلوهای ترافیکی استفاده شده در شهرها با جنس آنها در  جاده ها ممکن است متفاوت باشد. بیشتر تابلوهای شهری از جنس ورقه های آهن هستند که با پوششی از جنس الکترواستاتیک پوشش داده شده اند. اما تابلوهایی که در جاده‌ها مورد استفاده قرار می گیرند ابعاد بزرگتری داشته و از جنس گالوانیزه هستند. این جنس تابلوهای ترافیکی جاده ای،  به آنها کمک می کند تا عمر و دوام بیشتری در برابر حوادث جوی و منطقه ای از خود نشان دهند.

طراحی و ساخت انواع تابلوهای ترافیکی

تابلوهای ترافیکی اعم از انواع تابلوهای ترافیکی ال ای دی ,تابلو ترافیکی سولار, تابلو ترافیکی گالوانیزه, تابلو ترافیکی گاردریل, فریم تابلو ترافیکی, تابلو علائم ترافیکی از طریق سایت فروشگاه اینترنتی آسیاویژن قابل ارائه شده است.جهت دریافت لیست قیمت محصولات از مجموعه ما جهت خرید تابلوهای ترافیکی در تهران و در سایر نقاط  کشور با مجموعه ما در ارتباط باشید.

مزایای استفاده از تابلوهای ترافیکی

هدف از نصب تابلوهای ترافیکی، یاری رساندن به رانندگان و هدایت صحیح در مسیر به قصد سهولت در عبور و مرور است. این روزها با افزایش وسایل نقلیه در سطح شهر و جاده، نیاز به علایم راهنمایی رانندگی و تابلوهای ترافیکی بیش از پیش احساس می شود. نصب تابلوهای ترافیکی جاده­‌ای تا حد بسیاری در کاهش خسارات و آسیب­‌های جاده‌­ای موثر است. چون کمک می کند تا مقررات راهنمایی و رانندگی به سهولت رعایت شود. مزایای متعدد استفاده از انواع تابلو ترافیکی شبرنگ در جاده ها نیز برکسی پوشیده نیست. تابلو ترافیکی شبرنگ به دلیل رنگ تیره ای که دارد و همچنین درخشندگی آن در ساعت غروب آفتاب می تواند از خطرات رانندگی به صورت چشمگیری جلو گیری نماید. خستگی ناشی از رانندگی در جاده از اصلی‌­ترین دلایل بروز تصادفات است. بنابراین  اعلام آگاهی و یا الزام راننده به انجام کاری مشخص از اساسی ترین دلایل کاربرد تابلوهای ترافیکی است. موارد بیان شده چند نمونه از مزیت­‌های اصلی تابلوهای ترافیکی بوده و این موارد به روشنی اهمیت وجود تابلوهای ترافیکی در جاده را نشان می‌­دهند.

قیمت تابلو ترافیکی

قیمت تابلوی ترافیکی ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل زیادی از قبیل جنس تابلو از بابت آهن یا آلومنیوم بودن، اندازه و ابعاد آن ها، کیفیت و شفافیت وسایز شبرنگها، برند تولید کننده تابلوهای ترافیکی و نیز پوشش و میزان مقاومت آن همگی از عوامل موثر در تعیین قیمت تابلوهای ترافیکی هستند.

جنس تابلوهای ترافیکی برون شهری ، از ورق گالوانیزه است به همین دلیل دارای قیمت کمتری هستند. اما تابلوی ترافیکی درون شهری، از آهن با یک لایه پوشاننده از جنس الکترواستاتیک تهیه شده اند. همچنین لبه های تیز ندارند بنابراین قیمت بالاتری نسبت به تابلوهای ترافیکی برون شهری دارند.

روش های خرید انواع تابلو ترافیکی

روش های خرید انواع تابلو علائم ترافیکی بسیار متعدد است. انواع راهنمایی رانندگی این تابلوهای ترافیکی در انحصار نیروهای راهنمایی رانندگی و پلیس است. اما بخشی دیگر که جنبه ی آگاهی بخشی دارد را می توان در مراکز فروش معتبر این محصول یافت و خریداری نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع تابلو علائم ترافیکی، می‌توانید به وب سایت رها ترافیک مراجعه نمایید.

پاسخ بدهید