دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com
رها ترافیک (آسیا ویژن) > مقالات > تابلو دست انداز

تابلوهای ترافیکی راهی برای کنترل میزان ترافیک و یا آمار تصادفات هستند. علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی طبق استاندارهای جهانی با مفاهیمی قابل درک طراحی و ساخته شده اند. تابلو دست انداز از جمله تابلوهای هشدار دهنده ترافیکی است که از نزدیک شدن به دست انداز یا سرعت گیر خبر می دهد. نصب علائم راهنمایی و رانندگی در سطح شهر و جاده‌ها امنیت وسایل نقلیه و جان مردم را افزایش داده و آمار حوادث غیر منتظره را کاهش می‌دهد.

تابلو دست انداز چیست؟

تابلوهای ترافیکی دو دسته اند. یک دسته از این تابلوها هشدار دهنده و دسته بعدی نقش راهنما را دارند. تابلوهای هشدار دهنده در حفظ امنیت راننده و سرنشینان نقش زیادی دارند. عدم توجه به تابلوهای ترافیکی نه تنها تخلف است بلکه ممکن است موجب بروز حوادثی برای راننده و سرنشینان آن شود. توقیف خودرو یکی از جرایمی است که در صورت عدم توجه به این تابلوها توسط مامورین و دوربین ها ثبت می شود. اما در مقابل تابلوهای ترافیکی راهنما یکی از تابلوهای اطلاعاتی و علائم رانندگی هستند که  نقش هدایتگر را دارند و عدم توجه به آنها جریمه ندارد. تابلو دست انداز نوعی تابلو اخطاردهنده است و یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین تجهیزاتی هستند که در جاده های شهری و برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی این نوع تابلوها طبق استاندارد جهانی و در یک شکل واحد انجام می ­شود.

محل نصب تابلو دست انداز

این تابلو اخطاردهنده است. یعنی قبل از احتمال وجود خطر، باید راننده را خبردار کرد. عدم وجود تابلو دست انداز باعث می شود رانندگان غافل از وجود ناهمواری ایمنی یا وجود مانع در سطح جاده، با سرعت زیاد بر روی دست انداز رفته و علاوه برآسیب رساندن به کمک فنرهای ماشین، نا خواسته باعث ایجاد حادثه نامترقبه گردند. تابلو دست انداز در سطح شهر در نزدیکی تقاطع ها ، پیچ ها ، میدان ها و دوربرگردان معمولا قرار می گیرد تا رانندگان با سرعت کمتری به میدان یا تقاطع نزدیک شوند. مامورین راهنمایی و رانندگی این تابلوهای هشدار دهنده را با فاصله، چند متر قبل از دست انداز یا بریده  برای آگاه ساختن راننده نصب می کنند.

مشخصات تابلو دست انداز

  • طراحی انواع تابلوهای اخطاری یا تابلو خطر  طبق استاندارد جهانی است بطوری که کاملا خوانا و مفهوم برای عموم ملتها هستند. پس طراحی تابلو دست انداز نیز در یک شکل واحد انجام می ­شود.
  • نصب این تابلوها در سطح شهر و جاده ها سبب می شود که رانندگان دچار حوادث غیر منتظره نشوند.
  • تابلوهای دست انداز در انواع بدنه های گالوانیزه یا ورق روغنی و فریم دار با روکش الکترواستاتیک در کارخانه ها ساخته می شوند.
  • شبرنگ های مرغوب چسبانده شده روی آنها تحت هیچ شرایط کنده نشده و کیفیت خود را از دست نمی دهد.
  • تابلو دست اندازعرضه شده در رها ترافیک دارای بدنه ­ی مقاوم و ضد زنگ در برابر ریزش­ های جوی، تغییرات دما، حرارت، رطوبت، گرد و غبار و …هستند.
  • تابلوهای مذکور در برابر نوسان دما مقاوم هستند بطوری که در طول زمان کیفیت خود را حفظ کرده و بدلیل تحمل دمای بالا و پایین قابل نصب در شهرهای مختلف کشور می‌باشند.
  • بدنه تابلو دست انداز PVC ، گالوانیزه، آلومینیوم و فریم الکترواستاتیک است.
  • تابلوهای نصب شده روی پایه یا لوله در مناطق مسکونی برای اینکه از تابش مستقیم خورشید مصون بمانند، بیشتر از نوع ورق آهنی یکپارچه فریم دار و روکش الکترواستاتیک استفاده می کنند.
  • این تابلوها ضد زنگ هستند. تابلوهای ضد زنگ در برابر تمامی ریزش های جوی مثل تگرگ و برف و گرد و غبارمصون می مانند.
  • از دیگر ویژگی ­های تابلو دست انداز می­ توان به ثبات رنگ، قابلیت دید در شب، وضوح بالای تصویر، قیمت مناسب و نصب آسان اشاره کرد.

مزیت تابلوهای دست انداز 

تابلو دست انداز یکی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی است که با عنوان تابلو راهنمایی و رانندگی شناخته می شود. یکی از کاربرد های استفاده از آن به عنوان تابلوی هشدار دهنده یا اخطار دهنده  به رانندگان است. این تابلوها به منظور اطلاع رسانی به جهت نزدیک شدن به دست انداز نصب می شوند.

کیفیت مناسب و روکش شبرنگ تابلو دست انداز باعث می شود بسیاری از خودروها در نور کم از وجود مانع خبردار شوند. دید مناسب در شب از مزیتهای بسیار مهمی است که خود نقش مهمی در پیشگیری از حوادث دارد.

همیشه سرعت زیاد عامل حوادث ناگوار بوده است. دیده شدن تابلو دست انداز در کنار خیابان و خبر مانع، خواه یا ناخواه سرعت راننده را می گیرد. پیچیدن از بریده های جاده با سرعت کم یکی از مزیتهایی است که رانندگان را از استرس پیشی گرفتن از یکدیگر در بخشهای خطرناک مسیر، باز می دارد.

خرید تابلو دست انداز

تابلوهای هشداردهنده شامل تابلوهای هشداردهنده و یا اخطاری هستند. این تابلوها از لحاظ ظاهری معمولاً به شکل مثلث بوده و با حاشیه‌ای به رنگ قرمز طراحی و تولید می‌شوند. وظیفه تابلوهای اخطاری این است که رانندگان و عابران را از خطرات احتمالی پیش رو آگاه سازند. تابلو دست انداز جزو تابلوهای اخطاری و آگاهی دهنده راهنمایی و رانندگی است. برای خرید  این تابلوهای ترافیکی باید در نظر داشته باشید که مناسبترین نوع تابلو را نسبت به شرایط جاده و معبر تهیه نمایید. طوری که رانندگان با دیدن تابلو از سرعت خود کاسته و به امنیت خود و سرنشینان کمک کرده باشند.

سخن آخر

شرکت رها ترافیک، تابلوهای دست انداز را با مناسب­ ترین قیمت و بهترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می‌دارد. شما می ­توانند برای مشاهده تابلو دست انداز به فروشگاه آنلاین مجموعه رجوع کنید. تمامی تجهیزات ترافیکی عرضه شده در این سایت از بهترین مواد اولیه با بالاترین کیفیت برخوردار هستند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروش ما در تماس باشید.

پاسخ بدهید