دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

بسیاری از ما در خیابان‌ها و جاده‌ها و حتی در پارکینگ‌ها با تابلوهای ترافیکی و ایمنی سرکار داشته‌ایم.  تابلو ترافیکی دست انداز یکی از انواع  تابلو‌های ترافیکی هشدار دهنده است که درکنار معابر و خیابان ها و جاده ها نصب می‌گردد و هشدار نزدیک شدن به خطر یا دست انداز را می‌دهد.  رانندگان بعد از دیدن این تابلو، بهتر است از سرعت خود بکاهند تا از وقوع حادثه جلوگیری شود.

تاریخچه تابلوهای ترافیکی

تابلوی ترافیکی در بین ۸۰ سال گذشته تا امروز به دلیل افزایش اتومبیل های متنوع، علایم ترافیکی متنوعی هم طراحی و تولید شده اند. اما این تابلوها تنها برای وسایل نقلیه طراحی نشده‌اند. برخی از کشورها برای اینکه توریست ها کمتر دچار سردرگمی شوند تابلو های گردشگری را به گونه ای طراحی می کنند که نیاز به نوشته نبوده و شکل و علایم آن  کاملا برای مخاطب توریست قابل درک و فهم باشد .نصب هر کدام از تابلو های ترافیکی در سطح شهر و جاده ها سبب می شود که رانندگان پیش از رسیدن به محل مورد نظر، از شرایط جاده  مطلع شده و دچار حوادث غیر منتظره نشوند. طراحی انواع تابلوهای هشدار دهنده و اخطاری و ترافیکی، از جمله تابلوی دست انداز طبق استاندارد جهانی و به یک شکل واحد صورت می‌گیرد.

انواع تابلو ترافیکی ها

در ایران تابلو ترافیکی به سه دسته تقسیم می شوند.

 دسته اول تابلو های بازدارنده یا انتظامی (دایره شکل)مثل بوق زدن ممنوع، منطقه ایستادن ممنوع و توقف ممنوع که مهمترین آن تابلو ایست است.

 دسته دوم تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری مثل، جاده باریک می‌شود، گذرگاه عابر پیاده و کارگران مشغول کار هستند.

دسته سوم تابلوهای آگاهی دهنده یا اخباری (مثلث شکل) مثل، تابلو سرعت گیر، پایان منطقه محدوده سرعت، تونل و بیمارستان. این تابلوها به شکل مثلث با حاشیه قرمز بوده و نوع اخطار به رنگ مشکی نمایش داده می‌شوند .تابلو دست انداز از این نوع تابلوها می ‌باشد.

مشخصات تابلو ترافیکی دست انداز

تابلوهای راهنمایی و رانندگی و علائم ترافیکی طبق استاندارهای جهانی با مفاهیمی قابل درک و خوانا طراحی شده است. تابلو دست انداز همانند سایر تابلوهای ترافیکی بسیار کاربردی هستند. تابلوی اخطاری و آگاهی دهنده دست انداز، بمنظور اطلاع رسانی جهت وجود دست انداز می‌باشد که جزو تابلوهای اخطاری و آگاهی دهنده راهنمایی و رانندگی هستند. وجود تابلوهای دست انداز به جهت کم کردن سرعت وسایل نقلیه در محیط‌های حساس وخطرناکی همچون نزدیک به مدارس از ضروریات است. با این وجود در صورتی که راننده‌ای این دست انداز را مشاهده نکند امکان بروز حادثه بسیار زیاد می‌شود. اینجاست که از تابلو دست انداز استفاده می‌شود تا به رانندگان این هشدار را بدهد که به نا همواری ایمنی نزدیک می‌شوید و لازم است که سرعت خود را کم کنید.

قطعات اصلی تابلو دست انداز

تابلو دست انداز ترافیکی دارای بدنه ­ی مقاوم و ضد زنگ در برابر نوسانات جوی، تغییرات دما، حرارت، رطوبت،  گرد و غبار و … است. این محصول می تواند در طول زمان کیفیت خود را حفظ کند و بدلیل تحمل بالاپایین شدن دما، قابل نصب در بین جاده های بین شهری می­ باشد. قطعات اصلی تابلو دست انداز شامل تکه های زیر است.

 ۱- علایم: علایم ترافیکی راهنمایی و رانندگی از اصلی‌ترین و ضروری ترین حالت  تابلوها می‌باشند که به صورت شبرنگ در ابعاد مختلف با جنس‌های مختلف طراحی و به بازار عرضه می‌شوند.

۲- ورق‌های پشتی علایم: این ورق‌ها عموماً از جنس فلز و گالوانیزه تهیه شده‌اند و وظیفه نگهداری علایم را بر عهده  دارند.

 ۳- پایه: پایه نگهدارنده ورق پشتی و علایم می‌باشد. اندازه پایه در طول مشخص از پیش تعیین شده یا طبق سفارش مشتری تهیه می‌گردند که یک طرف آن بر روی زمین قرار می‌گیرد و سر دیگر به ورق نگهدارنده متصل می‌گردد.

انواع تابلو دست انداز

تمامی تجهیزات ترافیکی عرضه شده در رها ترافیک ساخته شده از بهترین مواد اولیه با بالاترین کیفیت هستند. تابلوهای راهنمایی و رانندگی تولید شده در این بخش در انواع بدنه‌های گالوانیزه یا ورق روغنی و فریم دار با روکش الکترواستاتیک در بازار روز کشور موجود است . تابلوهایی که روی پایه یا لوله در مناطق مسکونی نصب شده است  بیشتر از تابلوهایی هستند که با ورق آهنی یکپارچه فریم دار و روکش الکترواستاتیک ساخته شده اند . این تابلوهای هشدار دهنده ضد زنگ در برابر تمامی ریزش های جوی مثل تگرگ و برف و گرد و غبار هستند. همچنین مقاومت بالایی در برابرتغییرات دما و حرارت دارند. به دلیل تحمل بالا در گرما و سرمای  شدید قابل نصب در تمامی شهرهای کشور هستند . شبرنگ ها یی هم که بر روی آنها چسبانده می شود، از نوع مرغوب بوده و تحت هیچ شرایط کنده نمی‌شوند و کیفیت خود را از دست نمی دهند.

اشتباهات رایج در تشخیص تابلو دست انداز

تابلو سرعت گیر با تابلو دست انداز به دلیل شباهت زیاد به هم گاها اشتباه گرفته می‌شوند. فرق بین تابلو برآمدگی و تابلو دست انداز به تعداد برآمدگی آن می باشد. تابلو سرعت گیر یک کوهان و تابلو دست انداز دو کوهان دارد.  همچنین تابلوی چاله و دست انداز را با هم اشتباه نگیرید. تابلو دست انداز دو کوهان محدب دارد در حالی که تابلو چاله به شکل یک چاله مقعر شکل است.

امتیازات شرکت رها ترافیک

  • انجام سفارشات تابلو ایمنی (علائم ایمنی) در سایزها و جنسهای مورد نظر مشتریان محترم امکان پذیر می باشد.
  • در صورت تقاضای مشتریان محترم امکان اضافه کردن لوگو شرکت برروی محصولات به صورت رایگان انجام پذیر می باشد.
  • طرح های سفارش داده شده پس از طراحی، ابتدا برای مشتریان محترم ارسال می گردد و سپس در صورت تایید به چاپ و به خط تولید عرضه می گردد.

کلام آخر

شرکت رها ترافیک  یکی برترین تولید کنندگان انواع تابلو‌های ترافیکی و علایم ایمنی از جمله تابلو دست انداز می‌باشد که تجربه بسیاری در زمینه تولید انواع تابلوهای ترافیکی دارد. علاقه ­مندان عزیز می ­توانید برای مشاهده تابلو دست انداز به فروشگاه رها ترافیک رجوع کرده و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب فروش ما، از طریق شماره های درج شده درسایت، در تماس باشید.

پاسخ بدهید