دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

نام دیگر تابلوهای ترافیکی دستی ، تابلو ایست پلیس میباشد که کاربرد اصلی آن برای پلیس ها میباشد. این تابلوهای بازدارنده، دو طرفه بوده و نماد خاصی دارند که بر روی ورق های باکیفیت و از جنس گالوانیزه، شبرنگ، آلومینیوم و PVC  طراحی و ساخته می شوند. تابلوهای فوق بر روی یک دسته به همراه شبرنگ نصب می شوند. بیشترین کاربرد تابلوهای دستی ویژگی ای بازدارنده بودن آنها است.

انواع تابلو ترافیکی دستی

تجهیزات پلیسی مانند دیگر تجهیزات ترافیکی انواع متنوع ای دارند. که هر کدام از آن ها می توانند کاربرد های متفاوتی نیز داشته باشند .علامت ایست دستی به دو نوع تابلو ترافیکی دستی ایست و تابلو ترافیکی دستی شارژی تقسیم می شوند.

  • این محصول از گروه تجهیزات تابلو ترافیکی آگاهی دهنده و هشدار دهنده هستند. این تجهیزات پلیسی به منظور آگاه کردن رانندگان از خطرات احتمالی و در ترافیک ها، به جهت اطلاع رسانی استفاده می شوند. این تابلوها در مواقعی که ترافیک زیاد است جهت کاهش سرعت و یا توقف کامل خودرو بکاربرده می شود. این تابلو دستی ها به خاطر شب نما داشتن یا شبرنگ بودن، قابل رویت در تاریکی و نور کم بوده ودر شرایط آب و هوایی نا مساعد کاملا جلب توجه میکنند. علامت بکار رفته در تابلو ترافیکی دستی، هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی نشانه گذاری شده است.
  • تابلوترافیکی دستی فلاشردار یا شارژی هم جزو تجهیزات ترافیکی هشدار دهنده ای هستند که به وسایط نقلیه و به رانندگان در مورد کاهش و یا توقف سرعت، هشدار می دهد . از طرف دیگر این علائم به ایمنی افراد تردد کننده نیز کمک می کنند.

تابلوترافیکی دستی که برای هشدار ایست بکار می رود از دو بخش تشکیل می شود :

قسمت درج علامت :

بخش اصلی تابلو ترافیکی دستی قسمت علامت هشدار دهنده آن است. در یک سمت علامت ایست ( STOP )و درسمت دیگر علامت ( SLOW )  درج شده است. که به راننده حکم ایست یا توقف را متذکر می شود.

دسته نگهدارنده تابلو دستی:

دسته نگهدارنده به صورت پیچی به تابلو وصل شده و دارای طول ۱۳ سانتی متر است .این دسته محصول از جنس پلاستیک نرم بوده که علامت ایست به آن متصل شده است و در دست فرد استفاده کننده قرار می گیرد.

کاربرد تابلو ترافیکی دستی (ایست)

در مناطق پر ازدهام شهریا جاده های پر تردد، پلیس راهنمایی و رانندگی گاهی به صورت دائم و گاها” به صورت موقتی از تابلو ترافیکی دستی ایست استفاده می کند .وقتی تابلو دستی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی بالا برده میشود، رانندگان موظف هستند که به عنوان یک دستور از جانب مامور قانون بایستند و اجازه ی حرکت را ندارند.  زمانی هم هست که راننده ای خلاف کرده و پلیس قصد دارد در چنین مواقع بحرانی به دنبال شخص خاصی باشد. اینجاست که پلیس به هریک از رانندگان علامت میدهد که بایستند تا او بتواند همه جوانب را کنترل داشته و مورد مشکوک را بررسی و متوقف نماید. بی توجهی به علامت دادن پلیس به منزله سرپیچی از حکم قانون است.

سخن نهایی:

شما می توانید دراین ایام کرونا جهت جلوگیری از پاندمی انواع تابلو ترافیکی دستی را به صورت اینترنتی سفارش دهید. در خرید اینترنتی شما می توانید با صرف زمان کمتر و هزینه کمتر، تابلوهای ترافیکی مشابه در فروشگاه های اینترنتی مختلف را با هم مقایسه کرده و مناسب ترین فروشگاه را برای خرید انتخاب کنید. تمامی اطلاعات مربوط به تابلوهای ترافیکی دستی با ذکر جزئیات هرکدام در فروشگاه اینترنتی رها ترافیک قرار دارد. رها ترافیک یکی از بهترین فروشندگان تجهیزات پارکینگی, ترافیکی, ایمنی و جاده ای با بهترین کیفیت است. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با کارشناسان شرکت رها ترافیک ارتباط برقرار نمایید. شما کاربران محترم با چند کلیک ساده می توانید تابلو ترافیکی  دستی مورد نظر خود را سفارش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل دریافت نمایید.

پاسخ بدهید