دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

تابلوهای ترافیکی ریلی چیست؟

رها ترافیک (آسیا ویژن) > مقالات > تجهیزات ترافیکی > تابلوهای ترافیکی ریلی چیست؟

تابلوهای ترافیکی ریلی علامت‌های راهنمایی و رانندگی و تابلو‌های مسیرنمایی هستند، که با هدف برقراری نظم و امنیت و تردد بهتر عبور و مرور در کنار خیابانهای سطح شهر و جاده ها و بزرگراه‌ها نصب می‌شوند. این تابلوهای ریلی در بر روی لوله های بلند آهنی در مسیر خیابانها و جاده های سطح شهری یا بین شهری  بر روی زمین نصب می شوند .مجهز بودن مسیر پر پیچ و خم و ناآشنای جاده ها به تابلوهای ترافیکی ریلی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از حوادث نا مترقبه دارد.. یکی از موارد مهم و اصلی برای کاهش تلفات جاده­ای و امنیت شهروندان، وجود همین تابلوهای ترافیکی ریلی است.

تابلوهای ترافیکی ریلی چه میکنند؟

در هنگام رانندگی انتخاب مسیر باید به راحتی و بدون تاخیر و انحراف ناگهانی باشد تا اختلال و پریشانی در جریان ترافیک به دنبال نداشته باشد. تابلوهای ترافیکی ریلی به دلیل آدرس دهی استاندارد به تمامی رانندگان به انتخاب مسیر درست کمک کرده، از بروز حوادث وحشناک رانندگی می‌کاهند. از این رو آدرس‌دهی در تابلوهای ریلی باید به گونه ای باشد که رانندگان تازه وارد  به مسیر  بتواند به راحتی همانند سایر رانندگان آشنا اطلاعات لازم برای رسیدن به مقصد  را دریافت نمایند .در صورتی که تابلوترافیکی ریلی وجود نداشته باشند رعایت نظم و ایجاد هماهنگی کار بسیار دشوار و طاقت فرسایی خواهد بود. اما با وجود  این تابلوها در مسیرها و جاده ها کار برای رانندگان و برقراری نظم، سهل تر شده است.

انواع تابلوهایی راهنمایی و رانندگی

راهنمای مسیر و بیلبوردها

این تابلوها باعث می شوند تا رانندگان مسیر خود را در جاده ها بهتر انتخاب کنند، و از این طریق احتمال برخورد آن‌ها با ماشین های دیگر، انسان ها، حیوانات و درختان کاهش یابد. از طرفی امکان سقوط اتومبیل و سرنشین هایش در دره ها نیز تا حد زیادی ممکن می‌شود. در ساخت این تابلوها از مواد اولیه مرغوب  و با کیفیت و رنگ آمیزی با رنگ کوره ای الکترواستاتیک مطابق با استاندارد ها و آیین نامه استفاده می شود.

علائم اخطاری

تابلوهای اخطاری که نام دیگر آن انتظامی نیز می باشد، برای ابلاغ قوانین و هشدار در رابطه با خطرات مسیر تردد و محدودیت های دسترسی، مورد استفاده قرار می گیرد. این تابلوها به دو دسته کلی شهری و جاده‌ای تقسیم می‌شوند. تابلوهای شهری معمولاً از نوع قالبی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و تابلوهای جاده‌ای غالباً با ابعاد بزرگتر و زمینه ورق ساده گالوانیزه گرم هستند.

اسامی معابر و اماکن

تابلوهای اسامی معابر و اماکن، جهت معرفی اماکن خاص از قبیل بیمارستان، داروخانه، کتابخانه و … به کار می‌روند. سایز تابلوهای نام کوچه ها و معابر در اندازه ۳۱*۸۰ می باشد که جهت آدرس دهی در ابتدای کوچه نصب می شود. زمینه این تابلوها از ورق ۲ میلیمتر با رنگ الکترواستاتیک لاجوردی بوده و با نوشتارشبرنگ مزین میشوند. تابلوهای اماکن به ‌صورت پیکانی و در ابعاد ۴۰×۱۰۰ سانتیمتر نیز ساخته می‫شوند.

علائم  ایمنی

تنها به دلیل نرخ پایین تابلوهای ترافیکی شهری نمیتوان نسبت به کیفیت کار بی تفاوت بود. برای نمونه لانه زنبوری از ملزومات سازنده علائم ایمنی و ترافیکی جهت ساخت تابلوهای ترافیکی استاندارد می‌باشد. لذا باید تمام مشخصه‌های کیفی تابلوهای ترافیکی شهری و جاده ای با ضوابط آیین نامه‌ی و استانداردهای مربوطه، مطابقت داشته باشد.

نماد وضعیت ایمنی

نماد وضعیت ایمنی از دیگرتابلوهایی ترافیک شهری و جاده ای و علائم ایمنی هستند که به صورت انبوه توسط تولیدکنندگان تجهیزت ترافیکی  متناسب با درخواست مصرف کنندگان تولید و عرضه می گردند. بسیاری از ارگان ها و سازمان ها و یا حتی افراد متفرقه برای بر طرف کردن نیاز خود از تولید کنندگان می خواهند متناسب با نیاز آنها تابلوهای مصرفی خود را تولید کنند. این نمادها مهمترین نقش ایمنی را به هنگام رویا رویی با خطر بر عهده دارند.

تابلوهای ترکیبی

تابلوهای ترکیبی تکمیل کننده سه نوع تابلوی اخطاری، اخباری و انتظامی هستند. تابلوهای ترکیبی همانطور که از اسمشان مشخص است،در کنار سه دسته تابلو دیگر به منزله متمم توضیح شرایط موجود هستند. این تابلوها رنگ پس زمینه سیاه با متن مشکی رنگ دارند.

تابلو ترافیکی

تابلوهای ترافیکی با توجه به نوع محتوای پیام خود به چهار دسته کلی تابلوهای ترافیکی انتظامی، تابلوهای ترافیکی اخطاری، تابلوهای ترافیکی اخباری و تابلوهای ترافیکی متمم تقسیم می شوند.

برچسب های رنگی و شبرنگ

تابلوهای شبرنگ از تنوع بسیارخوبی برخورداربوده و در متراژ و اندازه های مختلفی به فروش می رسند. در تهیه این تابلوها باید به شفافیت آن دقت کرد چون باید بازتاب نور راحت داشته باشد تا در شب دیده شود. همچنین برای این که از فاصله دور بتوان به راحتی متن تابلوها را تشخیص داد باید در اندازه و نوع فونت استفاده شده دقت نمود.

استانداردهای ساخت تابلوهای ترافیکی ریلی :

  • ارتفاع لبه ی پایین ترین علامت دست کم باید دو متر از زمین فاصله داشته باشد.
  • تابلو توضیحی باید بدون فاصله در زیر نصب شود.
  • اگر حکم محدودیت و ممنوعیت نسبت به وسیله نقلیه موجود باشد، برای جلب توجه بیشتر باید تصاویر آنها با بزرگنمایی کامل بر روی تابلو ترافیکی ریلی ترسیم شود.
  • نصب بیش از دو تابلو ترافیکی بر روی یک پایه فلزی ممنوع می‌باشد. البته نصب سه تابلو بر روی یک پایه در صورتی که یک تابلو مربوط به وسایل نقیله متحرک باشد، بلامانع است.
  • مفاهیم اخطاری و علائم راهنمایی مربوط به وسایل نقیله در حال حرکت، وقتی میتوانند یکجا نمایش داده شوند که هم سنخ و مربوط به یکمسیر تردد باشند.

 

نحوه خرید و سفارش تابلوهای ترافیکی ریلی

شرکت رها ترافیک با داشتن سابقه بلند مدت در امر فروش انواع تابلوها و علائم ترافیکی تولیدی مجموعه آسیا ویژن با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه وشهرداری، از تبحر بسیار بالایی برخوردار است. طراحی تابلو ترافیکی ریلی سفارش داده شده، پس از ثبت در کمترین زمان ممکن، در کارگاه و بر اساس درخواست  خود مشتری صورت می پذیرد. ارتفاع  تابلو سفارش داده شده، علائم و اطلاعات و همچنین اشکال درج شده بر روی تابلوهای ترافیکی ریلی از کارفرما دریافت شده و سپس نسبت به این اطلاعات علائم و محتواهای مرتبط طراحی، و در تابلو ریلی درج میشود. شما می توانید انواع تابلو ترافیکی ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید. به این روش، با صرف زمان کمتر و هزینه کمتر، تابلوهای ترافیکی ریلی مورد در خواست خود را، در ابعاد و اندازه مورد سفارش خود تحویل بگیرید.

پاسخ بدهید