دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

استوانه ایمنی فنردار یا سیلندر ترافیکی، از ابزار مقاوم، ضروری و پرکاربرد در زمینه ی تجهیزات ترافیکی می باشد. این ابزار  ترافیکی برای جداسازی مسیرهای عبور و نشاندار کردن مسیرهای قابل دسترس استفاده می شوند. میزان تولید این وسایل با توجه به میزان نیاز آن، رو به رشد است و مواد اولیه ی با کیفیتی در تولید آن ها بکار می رود. استوانه های ایمنی فنردار دارای عمر طولانی و انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی کامل آن می پردازیم.

انواع استوانه ایمنی فنردار

استوانه های ایمنی ترافیکی یا مخروطی های ترافیکی در امن کردن مسیرهای تردد نقش دارند. سطح مقطع پهن و جنس استوانه های ایمنی فنردار، تعادل و انعطاف مناسبی به آن ها بخشیده و ایمنی آن ها را افزایش داده است. استوانه های ایمنی فنردار در دو نوع شبرنگ و بدون شبرنگ وجود دارند. توصیه می کنیم برای احتیاط بیشتر نوع شبرنگ آن را تهیه کنید تا ایمنی منطقه و افراد تامین شود. همچنین جهت افزایش دید در شب، در صورت استفاده از استوانه ایمنی بدون شبرنگ، می توانید یک نوار با علامت فلش روی آن نصب کنید. این علامت می تواند شبرنگ باشد تا کاربرد مناسب داشته باشد. انواع استوانه ایمنی فنردار عبارتند از:

  • استوانه ایمنی کف لاستیکی
  • استوانه ایمنی ترافیکی جمع شونده یا تاشو
  • استوانه ایمنی ترافیکی حلقه دار
  • استوانه ایمنی ترافیکی PVC
  • استوانه ایمنی PE
  • استوانه ایمنی EPDM
  • کله قندی ترافیکی

استوانه های ایمنی فنردار دارای قابلیت جابجایی آسان در اندازه ها و رنگ های متفاوت هستند. ارتفاع آن ها از سی سانتی متر تا بیش از یک متر متفاوت است و در رنگ های نارنجی، زرد، صورتی، قرمز، سبز، آبی، سفید و سیاه وجود دارند. البته گاهی اوقات رنگ و سایز استوانه ایمنی فنر دار بصورت اختصاصی قابل سفارش اند. وزن این ابزار متناسب بوده و قابلیت حمل بالایی دارند.

جنس استوانه ایمنی فنردار

اغلب، جنس بدنه ی استوانه های ایمنی فنردار از PP می باشد و کف آن از TPR ساخته شده است. این جنس باعث می شود تا در صورت برخورد با وسیله های نقلیه آسیب چندانی نبینند و تقریبا دوباره به حالت اولیه ی خورد بازگردند. همچنین برف و باران و عوامل محیطی طبیعی نمی توانند آسیب بزرگی به ساختار آن وارد کنند. ناگفته نماند که اخیرا در تولید استوانه های ایمنی فنردار مواد EPDM مورد استفاده قرار می گیرد که قیمت کمتر و کیفیت مشابه پلی اورتان را دارد. پلی اورتان یا PE ماده استاندارد مورد استفاده در استوانه های ایمنی است که کیفیت بالاتری نسبت به ترکیبات PVC دارد.

محصولات کامل کننده

استوانه های ایمنی فنردار همراه با سه پیچ و رولپلاک نصب می شوند. از دیگر محصولات مکمل می توان به  T-Top اشاره کرد که جایگاه قرارگیری نشان ترافیکی و چراغ هشدار است و O-Top محل نصب زنجیر اتصال استوانه های ایمنی به یکدیگر می باشد.

کاربرد استوانه ایمنی فنردار

گستره ی مصرف استوانه های ایمنی بسیار متنوع می باشد؛ از جمله مصارف استوانه های ایمنی فنردار، می توان به محیط های شهری، کارگاهی و جاده ای اشاره کرد. در مجمع های تفریحی و ورزشی، استوانه های ایمنی فنردار کاربردهای زیادی دارند. در پارکینگ های اختصاصی و عمومی نیز برای تفکیک محیط از این ابزارها استفاده میشود. همچنین برای هدایت ترافیک ها در مناطق پر رفت و آمد و نشانه گذاری مسیرها بطور موقت نیز، استوانه های ایمنی فنردار کاربرد دارند.

در شرایطی دیگر به منظور حفظ نظم و کنترل شلوغی‌ها، استفاده از این وسایل ایمنی بهترین انتخاب است. این استوانه ها در عین کوچک بودن می توانند تاثیر زیادی بر کنترل بحران و آرامش شهر داشته باشند و به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات ترافیکی در عین قیمت مقرون به صرفه بودن، ایفای نقش کنند.

پاسخ بدهید