دفترفروش: تهران - میدان ولیعصر - خیابان کریمخان زند - شماره 269 طبقه 3 09122852378
info@rahatraffic.com

آیا از نقش تابلو ترافیکی در امنیت شهر خبر دارید؟

رها ترافیک (آسیا ویژن) > مقالات > تجهیزات ترافیکی > آیا از نقش تابلو ترافیکی در امنیت شهر خبر دارید؟

 تابلو ترافیکی علائم هشدار دهنده ای هستند،که با هدف برقراری نظم و امنیت و تردد بهتر عبور و مرور در کنار خیابانهای سطح شهر و جاده ها و بزرگرا ه ها نصب میشوند. مجهز بودن مسیر پر پیچ وخم و نا آشنای جاده ها به تابلوهای ترافیکی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از حوادث نا مترقبه دارد. تابلوهای ترافیکی دارای علائم قابل فهم هستند که توسط رانندگان دارای گواهینامه دریافت میشود. یکی از موارد مهم و اصلی برای کاهش تلفات جاده­ای و امنیت شهروندان، وجود همین تابلو ها می باشد.با ما همراه باشید تا با نقش تابلو ترافیکی در امنیت شهر آشنا شویم.

انواع تابلو ترافیکی

تابلوهای ترافیکی با توجه به نوع محتوای پیام خود به چهار دسته کلی تقسیم می شوند. که عبارتند از:

  • تابلوهای ترافیکی انتظامی

به این علائم ترافیکی تابلو ترافیکی بازدارنده هم گفته میشود. دلیلش هم این است که علائم حک شده بر روی این تابلوهای ترافیکی راننده را از انجام عملی باز میدارند. شکل هندسی این نوع تابلوها گرد و به رنگ قرمز می باشد.

  • تابلوهای ترافیکی اخطاری

شکل این تابلوها مثلثی و نشانه حک شده با رنگ سیاه بر روی پس زمینه سفید، علامت مشخصه این نوع تابلوها میباشد. تابلوهای اخطاری راننده را از وجود خطر در کنار یا خود جاده با خبر می سازند.

  • تابلوهای ترافیکی اخباری

این تابلوها به شکل مستطیل بوده و علامت آنها حاوی اطلاعات و اخباری از شرایط جاده  یا بزرگراه می باشد. به این تابلوها ، تابلوهای ترافیکی اطلاعاتی هم گفته میشود.

  • تابلوهای ترافیکی متمم

 این تابلوها تکمیل کننده ۳ نوع تابلوی فوق هستند. تابلوهای متمم به تنهایی ناقص و فاقد پیام هستند. وجود تابلوهای متمم کنار سه دسته تابلو فوق به منزله توضیح شرایط موجود می باشد. این تابلوها رنگ پس زمینه سیاه با متن مشکی رنگ دارند.

نقش تابلو ترافیکی در امنیت شهر

  • هر یک از تابلو ترافیکی های فوق نقش بسیار مهمی در امنیت شهر دارند برای مثال وجود تابلوهای هشدار دهنده راننده را از شرایط و وضعیت آتی مسافت خود با خبر می سازد. لذا راننده قبل از رسیدن به مکان مقرر تمهیدات لازم را در ذهن خود داشته و با آگاهی کامل در جاده حرکت میکند. یا با این تابلوها مسیر یابی افراد راحت شده از سردر گمی های جاده ای کاسته میشود.
  • وجود تابلو ترافیکی های عملیاتی در جاده ها، وجود عملیات اجرایی را به رانندگان گوشزد میکند. به این طریق هم جان و مال رانندگان محافظت میشود و هم بر سلامت کارگران مشغول کار تاثیرگذار است.
  • وجود تابلو ترافیکی های شبرنگ دار در دید کم، افراد را از وجود پیچ تند جاده ای و میزا ن شیب جاده ای خبردار میکنند و با نور مناسبی که دارند، امنیت معقولی در بزرگراهها ایجاد میکنند.
  • با نصب درست و به جای تابلوهای ترافیکی می توان از تصادفات ناگهانی و تداخلات و بی نظمی تا حد زیادی ممانعت کرد. نقش تابلو ترافیکی ها به قدری در امنیت شهر پررنگ است که هم از حوادث ناگوار مردم جلوگیری میشود و هم وضعیت و شرایط ترافیکی معابر بهبود می یابدو این باعث صرفه جویی اقتصادی کشور هم میشود.

سخن نهایی:

شما می توانید دراین ایام کرونا جهت جلوگیری از پاندمی انواع تابلو ترافیکی ها را به صورت اینترنتی سفارش دهید. در خرید اینترنتی شما می توانید با صرف زمان کمتر و هزینه کمتر، تابلوهای ترافیکی مشابه در فروشگاه های اینترنتی مختلف را با هم مقایسه کرده و مناسب ترین فروشگاه را برای خرید انتخاب کنید. تمامی اطلاعات مربوط به تابلوهای ترافیکی با ذکر جزئیات در فروشگاه اینترنتی رها ترافیک قرار دارد. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با کارشناسان شرکت رها ترافیک ارتباط برقرار کنید. با چند کلیک ساده می توانید تابلو ترافیکی مورد نظر خود را سفارش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل دریافت نمایید.

پاسخ بدهید